Olejomalba – obrazy na plátně, portréty na zakázku, kopie starých mistrů

olejomalba portrétu na zakázku

 

Olejomalba

 

Olejomalba je nejrozšířenější malířská technika, právě protože hýří barvami, má šťavnaté tóny je olejomalba vynikající malířský materiál k tvorbě velkých závěsných obrazů na plátně.

 

  • olejomalba na plátně, kopie starých mistrů, portréty na zakázku
  •  

  • olejomalba v interiéru, velkoplošné nástěnné obrazy, krajiny, panorama, figurální výjevy
  •  

Více olejomalba reference…

 

Olejomalba na zakázku

 

Vytvoříme pro Vás portrét dle Vámi zadaných parametrů. Snažíme se vždy o kvalitní řemeslné zpracování a vysokou estetickou kvalitu. Kresbu tuží, pastelem, uhlem a malbu akvarelem, kvašem Vám dodáme na kvalitním ručně vyráběném kartónu a v řádné paspartě. Olejomalbu vytvoříme na kvalitním hustě tkaném námi ručně napínaném celo-lněném plátnu.

Obraz dodáme v rámu dle konzultace s Vámi, nebo pokud máte krásný starý rám namalujme obraz přímo do konkrétních rozměrů.

Takovýto důstojný portrét se pak stane ozdobou Vaší kanceláře či pracovny.

 

Olejomalba – kopie starých mistrů

kopie starých mistrů

 

Namalujeme pro Vás kopii dle originálu nebo reprodukce. Tradiční tvorba kopií olejomalby vychází ze zdlouhavého přenášení jednotlivých políček rozkreslené čtvercové sítě z reprodukce na plátno obrazu. Tento „ omalovánkový “ systém přímo inklinuje k tomu, že obraz je ve výsledku přesnou barevnou kopií pouze co se týče bezvýznamných detailů. Jako celek je ale poněkud umrněný bez jiskry a rozhodně v něm zcela schází švih z původní malířovy ruky.

Právě proto se naše firma specializuje na „volné kopie“, které se nerozkreslují jen podle čtvercové sítě, ale je zde kladen vysoký nárok na napodobení malířova rukopisu. U takových kopií malíř postupuje stejně jako u jakékoli jiného obrazu. Výsledný obraz je věrnou kopií svého originálů jak po své barevné stránce, pastóznosti tahů a malířova rukopisu.

 

Viz kopie obrazu olejomalby nakladatele Jana Otty od malíře Huga Boettingera z roku 1911 (technika olej na plátně, rozměry 125 x 100cm).