Sádrové štuky vyřešené do posledního detailu

660pxC2

Nová realizace - Zaměřujeme se na přesný historický kánon

 

malby na zdi - historizující nástropní malba

Barevnost a nástěnné malby v interiéru

 

Naše práce nekončí jen osazením sádrových štuků a vytmelením spojů. Doporučíme vám barevné ladění stěn a stropů, které většinou už řešíme v první vizualizaci. Navrhování typů štukové výzdoby, velikostí a tvarů zrcátek na zdech přímo souvisí s barevným rozvrhováním interiéru. Jedná se o hru světla a barvy. V navrhování interiéru stavíme na základech historického studia, jak teoretického tak praktického. Navrhli jsme interiéry, které měly bohatou štukovou výzdobu skombinovanou s barevnou uměleckou malbou, či interiéry, kde naopak vynikaly bílé štuky s decentním malovaným dekorem nebo linkou.O historické interiéry se aktivně zajímáme, je to ten nejvšestrannější způsob jak proniknout k podstatě architektury a jak se ve vlastní tvorbě vyvarovat chyb a povrchnosti.

 

Malba na zeď od nás

 

  • malba na zeď ornamentální podle šablon se stínováním
  •  

  • ornamentální malované tapety neomezených barev a vzorů vytvořené jako malba na zeď
  •  

  • fasádní ornamentální malby na zeď
  •  

  • tvorba vizualizací a návrhů pro malbu na zeď

více...

 

Inspirace štukové výzdoby / uměleckého štukatérství

 

Štukové stropy v historii byly nejenom bohatě zdobené samotnými štuky, ale byly doplněny o výmalbu ploch, která byla více či méně bohatě dekorována uměleckou malbou. Čeští architekti v 19.století cestovali za inspirací do Itálie, kde kopírovali a nabírali zkušenosti z tamní renesanční architektury, která byla co se týče štukové výzdoby velice bohatá a provázaná barevnou ornamentální malbou. Proto i v Čechách máme interiéry, které jsou pompézně zdobeny ve stylu italizující neorenesance.

 

ukázky referencí - více ...

 

nástropní malba ornamentální

Iluzivní malba

 

Tvůrčí inspirace barevnou historickou architekturou může vytvořit alternativu pro současný styl v interiéru redukovaný často na pouhou existenciální funkčnost. Možná začnete přemýšlet, zda ke své existenci nepotřebujete i rozsáhlé investice nejen do funkce, ale i do krásy tak, jak to činily některé národy.

Více o iluzivních malbách ...

 

nástropní malba na zámku Jablonná nad Vltavou - nová realizace