zLACENÍ PLÁTEM METÁLU
Metálové zlacení nové i původní štukové výzdoby
Nazlatíme vaši štukovou výzdobu. Metálové zlacení realizujeme v ČR už 15 let. Za tu dobu jsme neřešili jedinou reklamaci. A proto vám tuto technologii vřele doporučujeme, jelikož zlacení metálem šetří váš rozpočet a je přitom od pravého zlata k nerozeznání.
CENY METÁLOVÉHO ZLACENÍ
Ceny běžných metrů zlacených linek
Cena zlacení štukové výzdoby je počítána podle „jedné normolinky“ jejíž aktuální cenu naleznete na stránce našeho ceníku.
Pro lepší představu jak se pozlacování metálem účtuje, jsme vytvořili tuto sekci s názorným příkladem.
01-A normolinka v tloušťce 10 až 20 mm – cena 450Kč/1bm
02-A normolinka v tloušťce 20 až 40 mm – cena 700Kč/1bm
03-A normolinka v tloušťce 40 až 80 mm – cena 1200Kč/1bm
Toto je základní ceník jednotlivých normolinek. Pokud jsou linky zlaceny u sebe, poskytuje se výrazná sleva. Další slevy jsou poskytovány v případě většího rozsahu celkové metráže.
Pro další informace volejte +420 607 743 371
01-A
02-A
03-A
CENY METÁLOVÉHO ZLACENÍ
Ceny dle metru čtverečních
Další způsob cenění zlacení je paušální částka za 1m2. Tento druh utváření cen je vhodný všude tam kde je metálové zlacení nelineární a nekompaktní jako například provázky, korálky, mašle, stužky, bobule, květy, motýli, atd. Sestavili jsme čtyři cenové kategorie:
Velmi úsporné doplňkové v akcentech – 350 Kč za 1m2 celého středně zdobeného stropu. Dále jen celého stropu.
Střední pozlacení, decentní – 550 Kč za 1m2 celého stropu.
Masivní zlacení, úspornější – 1500 Kč za 1m2 celého stropu.
Masivní zlacení, honosné – 2600 Kč za 1m2 celého stropu.
Kompletní rozpis kategorií naleznete opět na našem ceníku.
Na obrázku vidíte zlacení stropní rozety v kategorii Velmi úsporné doplňkové v akcentech
Zlacení plátem metálu – technologie
Pozlacování plátem mosazi nazývané metálové zlacení je nejrozšířenější pozlacovačská technika používaná na štukové výzdobě interiéru. Před započetím samotné realizace zlacení metálem určíme nejprve vhodnost technologie pro daný interiér. Metálové zlacení není vhodné do exteriéru a místností s vyšší vlhkostní zátěží jako jsou koupelny a vstupní chodby ( kuchyně jsou na zvážení dle dané situace ). Do prostor s vyšší vlhkostní zátěží zákazníkovi navrhneme alternativy zlacení, které v takových prostorách budou trvanlivé.
Samotný postup zlacení s metálem je následovný: plátky plechu mosazi v tloušťce 0,01 mm ( u pravého zlata 0,001 mm ) jsou kladeny na lepidlo, lak, pozlacovačské mléko, mixtion. Zde musí pozlacovač správně vystihnout čas kdy začne klást plíšky. Pokud začne příliš brzo, zlacení je matné a působí spíše jako zlatý nátěr. Pokud začne příliš pozdě plíšky nedrží. Na závěr je nutné zlacený povrch zalakovat. Kvalita a vhodnost laku pro konkrétní situaci zlacených štuků je padesát procent úspěchu.
Na obrázku vidíte pokládání metálových plíšků na pozlacovačské mléko.
STRUČNÁ HISTORIE
Metálové zlacení ovládlo architekturu 19. století
Pozlacování plátovou mosazí neboli metálem vzniklo v 19. století a znamenalo revoluci v pozlacování. Do té doby si velice drahé zlacení ryzím zlatem mohl dovolit pouze panovník, šlechta a církev. To změnilo pozlacování metálem, které je výrazně levnější a přitom od pravého zlata k nerozeznání.
Na obrázku vidíte kopuli panteonu Národního muzea v Praze se zlacenou štukovou výzdobou. Zajímavé je, že fotografie vznikla ještě před velkou rekonstrukcí z roku 2016 – 2018. Jak sami vidíte – zlacení září jako nové.